Usługi w sieciach TeleŻet realizowane są za pomocą technologii HFC, oznacza to, że sygnał do i od gniazda abonenckiego przesyłany jest za pomocą kabli i urządzeń opartych na technologii wysokich częstotliwości oraz transmisji optycznej z zastosowaniem światłowodów.

Takie rozwiązanie gwarantuje dużą niezawodność oraz wysoką jakość usług. Pojemność systemu daje możliwość świadczenia szerokiej gamy usług telekomunikacyjnych tj. telewizja analogowa, telewizja cyfrowa, radio analogowe, radio cyfrowe, Internet, telefonia IP.

 

Telewizja analogowa – system transmisji w oparciu o modulację amplitudy sygnału wideo oraz częstotliwości różnicowej sygnału audio. Technologia wycofywana z użycia ze wzgledu na ograniczone mozliwości oraz niską jakość techniczną. Nasza firma dąży do wycofania tej technologii z sieci kablowych z powodu postępu technologicznego. Będzie utrzymywania do czasu przejścia wszystkich abonentów na odbiór cyfrowy.

Telewizja cyfrowa DVB-C (Digital Video Broadcasting - Cable) – system transmisji w oparciu o kodowanie informacji o obrazie i dźwięku w strumieniu zmiennych danych przy zastosowaniu wyspecjalizowanego kodeka. W naszych sieciach stosujemy sygnał cyfrowy w standardzie DVB-C z kompresją MPEG-2 i MPEG-4. Do odbioru programów udostępniamy STB ( set-top-box) marki Globo oraz Ferguson. STB pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wzbogaconych o teletext , napisy towarzyszące, dźwięk towarzyszący, przewodnik programów EPG , odbiór programów radiowych.Abonenci naszej firmy otrzymują do użytku sprzęt umożliwiający w pełni korzystać z oferty dostępnej w poszczególnych sieciach.

Internet kablowy – usługa transmisji danych umożliwiająca dostęp do zasobów stron www , obsługi poczty elektronicznej , gier on-line. Usługi transmisji danych cechuje wysoka jakość i niezawodność. Współpracujemy z dostawcami Internetu klasy operatorskiej, naszymi partnerami są Orange, Dialog, Exatel.

TeleŻet oferuje kilka pakietów w różnych konfiguracjach od 512kB/s do 15 MB/s ( w zależności od lokalizacji). Do świadczenia usługi Internetu używamy modemów kablowych firmy Cisco.

Internet z TeleŻet to 24-godzinny, nielimitowany,szybki dostęp bez blokowania portów. Ilość ściągniętych danych nie jest niczym      ograniczona i  nie ma wpływu na wysokość rachunku.

Bezprzewodowy Dostęp do Internetu- dla wygody korzystania z dostępu do Internetu w obrębie lokalu dostarczamy abonentom routery bezprzewodowe renomowanej firmy TP-Link. Połączenie bezprzewodowe umożliwia dostęp do Internetu w urządzeniach typu laptop, netbook, tablet, smartfon.

 

Usługę Internetu świadczymy również bez konieczności korzystania

z usług telewizyjnych.